Pilates Jolana Novotná

Pilates a Rehabilitační Pilates

Pilates je cvičební styl, který klade důraz na pevné tělo uvnitř a jeho funčnost na povrchu. Mít funkční tělo znamená mít ho pevné i pružné zároveň. Výhodou cvičení Pilates je, že ho může cvičit kdokoli - ženy i muži všech věkových kategorií. Vždy se bere v úvahu zdravotní stav i fyzická zdatnost klienta a každý cvik lze provést s různou náročností. Při cvičení Pilates klademe důraz na kvalitu, nikoli kvantitu prováděných cviků. Jen kvalitně a hlavně bezpečně zacvičeným prvkem docílíme nejvyššího účinku.

Používám metodu školy Pilates Institute a Pilates Clinic Academy, které propojují klasický Pilates s poznatky moderní rehabilitace a fyzioterapie. Ve svých lekcích navíc ještě využívám znalosti z dalších odborných medicínských školení, např. z vývojové kineziologie podle světově uznávaného fyzioterapeuta MUDr. Pavla Koláře CSc. a dalších. Propojení všech těchto znalostí dává skvělý návod, jak se naučit používat tělo - při sportování, ale i v každodenních činnostech, v zaměstnání nebo při jízdě v autě, jak správně chodit, stát, zvedat těžké předměty.

Tím vším Vám může cvičení Pilates pomoct a obohatit Váš život.

Kurzy Pilates - Nový Bydžov a Rehabilitačního Pilates - Hradec Králové.

Proč cvičit Pilates

Říkáte si, že každý umí sedět, chodit, stát. To ano, ale proč nás při našem způsobu života sem tam nebo pravidelně něco bolí?

Proč Vás bolí hlava, krční páteř, mezi lopatkami, spodní část zad, chodila, kolena, zápěstí, brní prsty? Tělo bolí většinou, když je přetížené. Odpovíte mi, bolí mě hlava i krční páteř, protože dělám celý den na počítači, tak to mám z toho. To máte pravdu. A co to mít jinak? Celý den pracovat na počítači a bolest necítit? Je to krásná představa? A přitom je to tak jednoduchá záležitost: vezmu si tabletu na bolest – NIKOLI. Tím jen bolest utlumíte, ale NEŘEŠÍTE to, co bolest způsobuje.

Naučte Vaše svaly spolupracovat, rozdělovat si práci – TO JE ŘEŠENÍ.

Představte si, že Vaše tělo je firma. Vaše firma. Vy jste ředitelem. Ve firmě pracuje 400 zaměstnanců. Úkolem všech je aktivně pracovat, aby firma prosperovala. Jenže 250 zaměstnanců nic nedělá, jen práci předstírají. Zbylých 150 zaměstnanců dělá práci i za ty ostatní, jsou zodpovědní a chtějí firmu udržet v chodu. Jak dlouho to vydrží? Jak dlouho je to bude bavit? Postupně ti zodpovědní onemocní, zhroutí se, přestávají pracovat. A co firma? Jak ta se dlouho udrží v chodu?

Tak takhle to často vypadá i ve vašem těle. Některé svaly jsou přetížené. Díky tomu máme různé bolesti. To je první signál, že není úplně všechno v pořádku. Je jen na Vás, řediteli, co uděláte se svou firmou.

Tělo je úžasný stroj. Váš mozek všechno řídí. A pokud má dobře řídit, musí vydávat ty správné pokyny. Musí vědět JAK. A to JAK právě učím ve svých lekcích. Mé dlouholeté praktické zkušenosti to potvrzují. Není naším cílem jen neustále cvičit, ale používat získané znalosti ve všech každodenních činnostech. Abyste nemuseli cvičit proto, že Vás něco bolí, ale jen proto, že Vás to baví. Díky tomu získáte víc času a energie pro sebe i své koníčky.

Něčemu nerozumíte? Ráda Vám vše vysvětlím osobně skrze email.